Offentlige anskaffelser - en nyhetsoppdatering
– De siste avgjørelsene fra domstolene og KOFA
Utbytte
Det kommer årlig et stort antall avgjørelser fra EU-domstolen, norske domstoler og KOFA. Noen er prinsipielle, noen er interessante og noen har stor praktisk betydning for den daglige gjennomføringen av anskaffelser.
Kurset vil fokusere på de ulike fasene i en anskaffelse med hovedvekt på siste praksis og denne praksis' påvirkning av hvordan man bør gjennomføre anskaffelser og inngi tilbud.
Innhold
Vi vil gjennomgå nyeste praksis med utgangspunkt i bl.a. nedenstående emner:
- Kvalifikasjonskrav – utforming og vurdering oppfyllelse
- Kravspesifikasjon – utforming og besvarelse
- Avvisningsspørsmål av tilbydere
- Avvisning av tilbud
- Rett og plikt til avlysning
- Evaluering
- Begrunnelse
- Innsyn
Målgruppe
Kurset er for alle som er involvert i offentlige anskaffelser og ønsker en oppdatering på hvordan siste praksis påvirker den praktiske gjennomføringen av en anskaffelse.
Materiale
Du får adgang til kurspresentasjonen og annet relevant materiale gjennom JUCs online materialeportal.
Kursbevis vil i etterkant av kurset bli utstedt til deltakerne til bruk for dokumentasjon av etterutdanning.